Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Kia Picanto Motor Beyin Tamiri

Kia Picanto Motor Beyin Tamiri

Kia Picanto 1.1 araç sahibi garajımızı arayarak ECU (Motor Beyin Tamiri)’da arıza olduğunu bildirdi. Aracının bujilerini değiştirdiğini ama aracın hata verdiğini, çekişten düştüğünü ve yakıt olarak fazla yakmaya başladığını bildirdi. Bizde ECU (Motor Beyin)’yu bize yollamasını, yardımcı olacağımızı söyledik.

Kia Picanto ECU (Motor Beyin) Tamiri Nasıl Yapılır?

Kia Picanto 1.1 aracına ait olan KEFICO 39110-02055 olan ECU’yu masaüstüne aldık. Öncelikle KEFICO 39110-02055 ile Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı arasında bağlantı yapıyoruz.

Bu bağlantıyı Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı yanında verilen, tüm ağır vasıta ve binek motor beyinlerinin hepsine kolaylıkla bağlanmanızı sağlayan Universal Soket ile yaptık.

Müşterilerimizin isteği dahilinde her motor beynine ait orijinal sokette yapabiliyoruz böylece direk ECU’ya soketi takıp bağlantınızı yapmış oluyorsunuz. Bağlantımızı yaptıktan sonra bilgisayardan Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı’na ait simülasyonumuzu açıyoruz.

Araç marka ve modeli seçtikten sonra ECU (Motor Beyin) KEFICO 39110-02055 ’i onaylayarak simülasyon ekranımıza giriş yapıyoruz. Simülasyonumuzu çalıştırdığımız da enjektörlerin normal çalıştığını fakat Ateşleme Bobinlerinin arızalı olduğunu, düzenli çalışmadığını, simülasyon ekranında arıza verdiğini gözlemliyoruz.

Daha sonra sensörlere, valflere baktığımızda sorunsuz olduğunu görüyoruz. Böylece KEFICO 39110-02055 ECU’sunun sorununu bulmuş oluyoruz. Arızayı bulduktan sonra ilk olarak simülasyon ekranımızda ‘Component Description’ butonuna tıklayarak KEFICO 39110-02055 ECU’sunun iç şemasını görüyoruz.

Burada devre elemanlarının görevi ve markası yazıyor. Buradan Ateşleme bobinlerinin bağlı oldukları transistörleri ve entegreyi öğreniyoruz.

Daha sonra ‘Electrcic Diyagram’ a tıklayarak Ateşleme Bobinlerine bağlı pin uçlarını, bu pinlerin sinyal tiplerini görüyoruz. Multimetre ile pinlerden ilk olarak devre elemanlarına kadar olan devre yolunu kontrol ediyoruz.

Beyin Testi Cihazı

Yolda bir sorun olmadığını görüyoruz. Ateşleme bobinlerinin bağlı olduğu transistörleri kontrol ettiğimizde sorun olmadığını görüyoruz.

Bağlı oldukları entegreyi kontrol ettiğimizde entegrenin işlevini yitirdiğini, yüksek voltaj çekerek yandığını görüyoruz. Havya yardımıyla ECU’ya zarar vermeden arızalı entegreyi sökerek yerine sağlam entegreyi yerleştiriyoruz.

KEFICO 39110-02055 Motor beynini tekrar Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı’na bağlıyoruz. Simülasyon ekranımızı açtığımızda sorunun çözüldüğünü, Ateşleme Bobinlerinin sorunsuz bir şekilde çalıştığını gözlemledik.

Böylece Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı sayesinde KEFICO 39110-02055 ECU’sunun sorununu en hızlı, en kolay ve en düşük maliyetle yapıyoruz. KEFICO 39110-02055 ECU’sunu müşterimize teslim ediyoruz.

Bu ve bunun gibi daha birçok ürün hakkında bilgi edinmek istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Farklı araçlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

Yorumunuzu bırakın