Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Jeep Grand Cherokee Motor Beyin Tamiri

Jeep Grand Cherokee Motor Beyin Tamiri

JEEP Grand Cherokee arazi aracı sahibi garajımızı arayarak araç ECU (Motor Beyin Tamiri)’da sorun olduğunu bildirdi. Bizde beyini bize yollamasını söyledik ve araçta mekanik bir arıza var mı diye sorduk kendisine. Müşterimiz mekanik sorun olmadığını araçta yağ seviyesi normal olduğu halde yağ arızası verdiğini bildirdi.

JEEP Grand Cherokee ECU (Motor Beyin) Tamiri Nasıl Yapılır?

JEEP Grand Cherokee arazi aracına ait BOSCH EDC15C5 ECU (Motor Beyin)’yu masaüstüne aldık. BOSCH EDC15C5 ile Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı arasında bağlantı yaptık.

Bu bağlantıyı Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı aldığınızda yanında verilen, tüm ağır vasıta ve binek motor beyinlerinin hepsine kolaylıkla bağlanmanızı sağlayan Universal Soket ile yaptık.

Müşterilerimizin isteği dahilinde her motor beynine ait orijinal sokette yapabiliyoruz böylece direk ECU’ya soketi takıp bağlantınızı yapmış oluyorsunuz. Bağlantımızı yaptıktan sonra bilgisayardan Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı’na ait simülasyonumuzu açıyoruz.

Araç marka ve modeli seçtikten sonra ECU (Motor Beyin) BOSCH EDC15C5’i onaylayarak simülasyon ekranımıza giriş yapıyoruz. Daha sonra simülasyon ekranımızın sağ tarafında bulunan sensörlere kontrol ettiğimizde ‘’Basınç Sensör’’ kategorisinde ki ‘Oil Pressure Sensor (Yağ Basınç Sensör)’ arızalı olduğunu kırmızı ışıkta bize uyarı verdiğini gözlemledik.

Diğer sensörlerimize baktığımız da değerlerini değiştirdiğimiz halde bir sorun olmadığını görüyoruz. Daha sonra simülasyon ekranımızın üst kısmında bulunan ‘Component Description’ butonuna tıklayarak BOSCH EDC15C5 iç semasını açıyoruz. Burada hangi entegrenin ne işe yaradığını, markasını ve modelini ekranda görebiliyoruz.

Beyin Testi Cihazı

Yağ Basınç Sensör’ünün bağlı olduğu devre elemanını buluyoruz. Daha sonra ‘Electric Diyagram’ a tıklayarak Yakıt Sıcaklık Sensör’üne bağlı olan pinleri görüyoruz. Daha sonra bir multimetre yardımıyla öncelikle pinlerin yolunu kontrol ediyoruz.

Pinlerin entegreye bağlı olduğu yolu takip ettiğimizde yolda kopukluk olduğunu Multimetre yardımıyla tespit ediyoruz. Bu yol kopuklukları gözle görülmeyecek derecede olabiliyor. Bunun için multimetre kullanmak en sağlıklı yöntemdir. Daha sonra yolumuzu bir havya yardımıyla tamamlıyoruz, sorunumuzu çözmüş oluyoruz.

Test etmek için BOSCH EDC15C5 ECU’sunu tekrar Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı’na bağlıyoruz. Simülasyon ekranımızı tekrar açtığımızda sensörleri kontrol ettiğimizde sorunun giderildiğini diğer sensörlerinde normal olarak çalıştığını görüyoruz.

Böylelikle Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı sayesinde JEEP Grand Cherokee arazi aracına ait BOSCH EDC15C5 ECU’nun sorununu hızlı, kolay ve minimum maliyetle çözmüş oluyoruz.

Bu ve bunun gibi daha birçok ürün hakkında bilgi edinmek istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Farklı araçlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

Yorumunuzu bırakın