Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Iveco Trakker Motor Beyin Tamiri

Iveco Trakker Motor Beyin Tamiri

IVECO TRAKKER-EURO5 ağır vasıta sahibi garajımızı arayarak aracının ECU(Motor Beyin Tamiri)’da arıza olduğunu bildirdi.

Aracının hareket etmediğini, marş almadığıbı bildirdi. Bizde ECU (Motor Beyin)’yu bize yolladığı takdirde yardımcı olacağımızı söyledik. Daha sonra aracın ECU (Motor Beyin)’sunu masaüstüne aldık.

IVECO TRAKKER ECU (Motor Beyin) Tamiri Nasıl Yapılır?

IVECO TRAKKER EURO-5 aracına ait olan BOSCH EDC7UC31 ECU’sunu masaüstünde incelemeye başlıyoruz. Öncelikle BOSCH EDC7UC31 ile Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı arasında bağlantı yapıyoruz.

Bu bağlantıyı Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı yanında verilen, tüm ağır vasıta ve binek motor beyinlerinin hepsine kolaylıkla bağlanmanızı sağlayan Universal Soket ile yaptık.

Müşterilerimizin isteği dahilinde her motor beynine ait orijinal sokette yapabiliyoruz böylece direk ECU’ya soketi takıp bağlantınızı yapmış oluyorsunuz. Bağlantımızı yaptıktan sonra bilgisayardan Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı’na ait simülasyonumuzu açıyoruz.

Araç marka ve modeli seçtikten sonra ECU (Motor Beyin) BOSCH EDC7UC31’ü onaylayarak simülasyon ekranımıza giriş yapıyoruz. Simülasyon ekranımızı çalıştırdığımızda enjektörlerin çalışmadığını görüyoruz.

ECU ile Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı arasında bağlantımızı kontrol ettikten sonra, Enjektörlerin ateşlemesini sağlayan Krank mili sensörü (CKP) ve Eksantrik mili Sensörü (CMP) olduğu için simülasyon ekranımızın üst tarafında bulunan ‘Component Description’ butonuna tıklayarak BOSCH edc7uc31 ECU’sunun iç şemasını görüyoruz.

Beyin Testi Cihazı

Burada devre elemanlarının görevi ve markası yazıyor. Buradan Krank mili sensörü (CKP) ve Eksantrik mili Sensörü (CMP)’nü kontrol eden devre elemanını buluyoruz. Daha sonra ‘Electric Diyagram’ a tıklayarak CKP ve CMP sensörlerine bağlı olan pin uçlarını ve sinyal tiplerini görüyoruz.

Böylelikle Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı sayesinde hem devre elemanını hem de pin uçlarını öğreniyoruz. Multimetre yardımıyla öncelikle ECU’da bağlı olduğu devre elemanını kontrol ediyoruz, devre elemanının işlevini yitirdiğini, bacaklarının toprak hattına kısa devre olduğunu multimetre ile anlıyoruz.

Daha sonra ECU’ya zarar vermeden bozuk olan devre elemanını söküp yerine sağlam olan devre elemanını takıyoruz. Bu işlemden sonra ECU’muzu EDC7U31’i tekrar Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı’na bağlıyoruz.

Test ediyoruz ve sorunun çözüldüğünü, ECU’nun sorunsuz bir şekilde çalıştığını, enjektörlerin hepsinin normal bir şekilde çalıştığını gözlemledik. Böylece Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı sayesinde BOSCH EDC7UC31 ECU’sunun sorununu en hızlı, en kolay ve en düşük maliyetle yapıyoruz. BOSCH EDC7UC31 ECU’sunu müşterimize teslim ediyoruz.

Bu ve bunun gibi daha birçok ürün hakkında bilgi edinmek istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Farklı araçlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yorumunuzu bırakın