Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Ecutest Nedir?

Ecutest Nedir?

Otomobillerin motorlarında kullanılan elektronik kontrol ünitelerinin (ECU) arızalanması durumunda kontrol ünitesinin yenisini almak yerine mevcut kontrol ünitesini araç üzerindeki hiçbir parametreyi bozmadan orijinal bir şekilde onarıp tamir maliyetlerini düşürmek ve kontrol ünitelerini araç olmadan test edebilmek ECU-Test cihazının en önemli özelliklerindendir.

erp_diagnostic
erp_diagnostic

Nitro Mekatronik

Nitro Mekatronik; bilişim teknolojileri, araç yazılım ve donanım teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak hızla gelişmektedir. ECU Test, AR-GE faaliyetlerinde sistematik bir büyüme gerçekleştirmekte ve Know-How yöntemiyle geliştirilmektedir.


Yurt dışında ECU PROGRAMLAMA işlemlerinde ECU’dan alınan verilerin yorumlanması, geliştirilmesi, ECU sökülmeden test edilmesi ve tamir edilmesi daha pratik hale getirilmeye başlanmıştır.

Kullanım Aşamaları

ECU TEST cihazı ile ECU içi açılmadan sadece diyagramlar sayesinde bağlantı gerçekleştirildikten sonra, online bir sistem üzerinden e-posta adresi ve şifresi ile giriş sağlayıp ECU’ya uygun soket takılarak araç üzerinde test eder gibi testini basit bir ara yüzle yapacaktır. Bu aşamalar şu şekilde olacaktır:

erp_diagnostic

Araca özel tüm parametreler ECU seçim esnasında yüklenir ve gerekli bilgiler bir server tarafından otomatik olarak yüklenir.

1

Uygulama sayesinde seçilen ECU serverda yüklü olan veri tabanı (Nitro Mekatronik tarafından oluşturulan) sayesinde soketin şeması, diyagramı; fotoğraflar ve videolar sayesinde gösterilecektir.

2

Bağlantı gerçekleştikten sonra ECU’nun vermesi gereken voltajları, enjektörleri, sensör ve valf çıkışlarını ekrana yansıtacaktır.

3

Eğer ECU’da hata varsa, hatalı bölüm kırmızı renkle gösterilecektir.

ECU onarılıp hata giderildiğinde otomatik olarak kırmızı rengin ekranda düzeldiği görülecektir.

4

Simülasyonu yapılan ECU, arabanın üzerinde çalışılıyormuş gibi ortam sağlayacak ve gaz pedalı diye yerleştirilen buton sayesinde tüm hareketli sensörlerin ve parametrelerin üzerinde işlem yapacaktır.

5

Bunun sayesinde ECU-Test cihazı ile ECU’daki canlı değerler görülebilecektir. Motor Kontrol Ünitesi ile immobilizer, body, gösterge, ABS vb. eşleştirmeler yapılabilecektir

6

Araçların kontrol ünitelerini değiştirmek yerine tamir edip geri dönüşüme kazandırmaktayız. ECU Test cihazı ile Motor kontrol ünitelerinin sensör giriş ve çıkış bilgilerini, voltaj değerlerini, olması gereken değerleri, ölçülen değerleri görüntülenebilecektir.

7

Simülatör ile cihaz üzerinden kontrol ünitesi içerisine sinyal göndererek gerekli analiz ve tetikleri yapmayı hedeflemekteyiz.

8

Nitro Mekatronik mühendislerinin özenle üzerinde çalıştığı bu cihaz size arıza tespit ve simülasyonda yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Siz de bu ayrıcalığa erişmek istiyorsanız, ürün sayfasından satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

 

DESTEKÇİLERİMİZ

nkaay
seven