Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Man TGA Bosch EDC7C3 Beyin Testi

Man TGA Bosch EDC7C3 Beyin Testi

Beyin Adı: BOSCH EDC7C3 Beyin Testi
Araç Bilgileri: MAN TGA 33.360- 2008 Model-Dizel-6 Silindir-EURO 3
Kullanılan Malzemeler: Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı, Termal Kamera (İsteğe Bağlı), multimetre ve havya seti
MAN TGA 33.360 EURO 3 ağır vasıta sahibi garajımızı arayarak, ağır vasıtanın üzerine yıldırım düştüğünü ve motor beyninin (ECU) çalışmadığını belirtti. Motor beynini bize yollaması ve arızasını tespit edeceğimizi söyledik.

Beyin koduna baktığımızda BOSCH EDC7C3 olduğunu gördük. BOSCH EDC7C3 beynini Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı’na bağladık. Bu bağlantıyı hem bizim yaptığımız EDC7C3 beynine ait soketle hem de Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı aldığınızda yanında verilen ve bütün beyinlere rahatça bağlantı yapmanızı sağlayan ünıversal Kablo ile yapabilirsiniz.

Bağlantımızı yaptıktan sonra bilgisayarımızda ECUTEST programımızı çalıştırdık. Araç marka ve modelini seçtikten sonra BOSCH EDC7C3 beynini onaylayarak simülasyon ekranımızı başlattık.

Simülasyon ekranımızı başlattığımız da beyinin hiçbir sinyal vermediğini sadece güç çektiğini, beynin Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı ile iletişim kuramadığını gözlemledik. Beynin iletişim hattı olan CAN LINE hatlarını multimetre yardımıyla kontrol ettiğimizde hiçbir sinyal gelmediğini gözlemledik.

Beyin Testi Cihazı

Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı simülasyon ekranından can hatlarına bağlı pinleri, bağlı olan pinlerin hangisinin CAN HIGH hangisinin CAN LOW olduğunu ve bu pinlerin hangi entegreye bağlı olduğunu simülasyon ekranından kolaylıkla tespit ettik.

Entegreyi kontrol ettiğimizde bunu bir termal kamerayla da yapabilirsiniz çekmesi gereken akımdan daha fazla akım çekerek çok yüksek sıcaklığa geldiğini ve işlevini yitirdiğini bunun sonucunda da beyinle araç arasında iletişim sağlanmasını engellediğini tespit ettik.

EDC7C3 beynini masaüstünde içini açarak CAN hattını kontrol eden entegreyi bir havya yardımıyla, motor beynine zarar vermeden yerinden çıkardık.

Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı bize entegrelerin marka ve modelini belirttiği için aynı entegrenin sağlamını yerinden çıkardığımız entegrenin yerine ECU’nun diğer devre elemanlarına zarar vermeden yerleştirdik.

Daha sonra Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı simülasyon ekranımızı açtığımızda beyin ile ECUTEST arasında iletişim sağlandığını gördük. Daha sonra beynin sensörlerini, enjektörlerini, valflerini ve rölelerini Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı simülasyon ekranından kontrol ettiğimizde sorunsuz bir şekilde çalıştığını gözlemledik.

Böylelikle araç başında olmadan masaüstünde BOSCH EDC7C3 beyninin arızasını Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı ile en düşük maliyetle ve kesin çözümle çok kolay bir şekilde giderilmiş oldu ve beyin müşteriye teslim edildi.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün ve hizmet hakkında detaylı bilgi almak için; 0850 755 02 30 numaraları telefondan bilgi alabilirsiniz.

Farklı araçlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yorumunuzu bırakın